Tyszowce parafia

Parafia Tyszowce msze

Off 784
Parafia Tyszowce msze
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)

Podróże małe i duże

Co warto zwiedzić odwiedzając kolejne zakątki Polski? To pytanie zadaje sobie niejeden podróżnik. Nie tylko każde miasto, często każda gmina czy wieś ma do zaoferowania miejsce warte odwiedzenia.

Takie miejsca często wywierają większe wrażenie niż te ogólnodostępne i znane. Dlaczego tak się dzieje? Odkrywając takie miejsca czujemy o wiele większą intymność z owym zabytkiem. Miejsca te zazwyczaj są albo trudno dostępne, albo by je odnaleźć musimy skontaktować się z okolicznymi mieszkańcami, gdyż mimo tego, że ich lokalizację można znaleźć w internecie, samo dotarcie na miejsce bywa niełatwe.

Osobiście uwielbiam szukać starych, zapomnianych cmentarzy. Odwiedzanie ich przywołuje we mnie pewne emocje, które nie mają jednak zbyt wiele wspólnego ze strachem czy niepokojem. Myślę raczej o zadumie, o ludziach, którzy wiedli swoje własne życia w czasach o których nie wiem tak naprawdę nic, tak samo jak o nich samych.

W tym wypadku parafia Tyszowce może okazać się miejscem wartym odwiedzenia, gdyż może pochwalić się długą historią i piękną architekturą.

Zdecydowanie warto szukać zabytków niebanalnych, często nie uważanych powszechnie za zabytki, by rozwijać siebie, ale również by znajdywać rzeczy, które niewielu widziało.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Architektura w XXI wieku

    Dla każdego architekta bardzo ważne jest, aby ich dzieło zostało docenione. Wtedy czują się szczęśliwi, wiedzą że ich praca ma sens i są dumni z siebie, z pracy którą wykonali. Jest to dla nich najlepszy dzień w swoim życiu. Jest to dla nich wyróżnienie, ponieważ można docenić ich pomysł, można także szczerze wypowiedzieć się na…

  • Nieruchomości dla każdego

    Wiadomo było od zawsze, że budowa mieszkań w bloku była zawsze bardzo dobrym pomysłem na rynku nieruchomość niż budowa domów jednorodzinnych ponieważ mieszkania były o wiele tańsze i często były bardziej kupowane przez potencjalnych klientów niż domy jednorodzinne. Ale powstał problem bo nie każdy kupując mieszkanie chciał mieszkać w bloku. Skoro brać już kredyt na…

  • Wszystko z drewna

    Zastanawiam się nieraz jak się żyło naszym przodkom w czasach kiedy jedynym surowcem było drewno i tylko z niego kiedyś tworzono wyroby. Ich domy były drewniane, biżuteria drewniana, sprzęt domowy drewniany, nawet drewniane zabawki. Czy tego nie było za dużo? Czy nie potrzebowali oni odskoczni od tej rzeczywistości? Czy to im się nie nudziło? Myślę,…