Tyszowce parafia

Miękkie lądowanie… na łóżku

Off 38
Miękkie lądowanie… na łóżku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Łóżko musi być piękne, przykuwać wzrok i podkreślać wyrafinowany gust właścicieli. Materac powinien być jak skrojony na miarę garnitur. Dopasowany do potrzeb użytkowników, dający im ukojenie po całym dniu pracy i będący doskonałym podparciem dla narażonego na bóle kręgosłupa.

Zdecydowanie częściej skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego mebla do spania, zapominając o tym, że jest on fundamentem dla materaca, z którym nasze ciało ma bezpośredni kontakt.
Odpowiednio dobrany materac, zadba o nasz kręgosłup i pomoże w przyjęciu ergonomicznej pozycji, w której całe ciało będzie odpoczywać i relaksować się. Morze materacy zalewa nas z każdej strony. Jak wobec tego wybrać ten idealny?! Oto przewodnik, który sprawi, że nie zgubicie się w gąszczu materacy.

Po pierwsze: twardość materaca
Dobór odpowiedniego materaca uzależniony jest od kilku czynników. Zrealizowanie każdego z nich sprawi, że zdrowy sen będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Warto postępować zgodnie z instrukcją. Jedną z najważniejszych zasad jest ta, dotycząca twardości materaca. Można rzec, że jej dobór jest kwestią indywidualną, pamiętać jednak należy, że materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani miękki. Wszystko po to, aby źle dobrany materac nie powodował ucisku ani bólu kręgosłupa, a sprawił, że sen będzie relaksem. Sposobem na sprawdzenie, czy materac pozwoli nam na odpoczynek jest wsunięcie dłoni pomiędzy powierzchnię materaca a odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Brak oporu, oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Zbyt miękki powoduje, że dłoni nie można w ogóle wsunąć. Jeśli wsuwana dłoń wchodzi pod plecy z lekkim oporem, oznacza to, że wybrany materac jest dobry pod względem twardości.
Po drugie: stelaż
Dobór materaca jest uzależniony od posiadanego stelaża. Ten, jako podpora materaca dyktuje pewne warunki. Stelaż z możliwością regulacji zagłówka i podnóżka ogranicza nas w pewnym stopniu. Nie możemy do niego zastosować materaca kieszeniowego, ponieważ sprężyny, podczas regulacji mogłyby go zniszczyć. Materace kieszeniowe sprawdzą się natomiast w przypadku stelaży nieregulowanych. Ze względu na to, że idealnie dopasowują się do krzywizny ludzkiego ciała, są gwarancją komfortowego snu.
Po trzecie: wiedza nie intuicja
Alergikom oraz tym, którzy podczas snu odczuwają dyskomfort, który uniemożliwia im wyspanie się polecane są materace wysokoelastyczne. System wentylacyjny ustrzeże przed roztoczami, a elastyczność zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Tym, którzy lubią innowacyjne technologie do gustu przypadną materace termoelastyczne, których pianka, pod wpływem wytwarzanego przez ludzkie ciało ciepła, dopasowuje się do kształtu jego ciała. Są one także przeznaczone dla osób, które przez konieczność długotrwałego leżenia narażone są na odleżyny. Oba te rodzaje materacy doskonale sprawdzą się w momencie, kiedy zdecydowaliśmy się na zakup regulowanego stelaża.

W momencie wyboru materaca do łóżka nie warto zdawać się na swoją intuicję. Zaczerpnięcie fachowej porady, której udzielą osoby pracujące w branży zajmującej się sprzedażą i produkcją mebli sypialnianych, sprawi, że sen będzie przyjemnością, a na każdy nowy dzień będziemy patrzeć przez różowe okulary.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Okno plastikowe czy drewniane, oto jest pytanie

    Kiedy stajemy przed wyborem rodzaju materiału, z którego ma zostać wykonane okno pojawia się problem, bo jak wiadomo zarówno okna drewniane jak i plastikowe mają szereg swych wad i zalet. Dlatego należy się dogłębnie zastanowić i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Co łączy oba te rodzaje na pewno to, że zarówno jedne jak drugie są…

  • Kredyty konsolidacyjne

    W ostatnich latach w Polsce nastał czas kryzysu finansowego, banki i przeróżne instytucje pozabankowe zaczęły bliżej przyglądać się swoim klientom. Obecnie sprawdza się nie tylko zdolność kredytową, ale także całą historię kredytową i obecność w bazach dłużników. Przepisy prawa bankowego również zostały zaostrzone, kredyty są coraz trudniej dostępne w szczególności dla osób które posiadają już…

  • Meble pracownicze Warszawa

    Dla pracowników O swoich pracowników trzeba zadbać. Chyba każdy o tym wie. Szczególnie pracodawcy muszą sobie zdawać z tego sprawę, jeżeli chcą, aby ich ludzie pracowali jak najlepiej i jak najbardziej efektywnie. Dlatego warto zadbać chociażby o meble, do których mają oni dostęp. W końcu nie możemy im kupować byle jakich mebli, na których nie…