Parafia tyszowce msze

Jak powstają makiety architektoniczne

Off 32
Jak powstają makiety architektoniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Makiety założenia mają służyć promocji nowych inwestycji i wpływać na wzrost sprzedaży mieszkań i domów często będących w fazie projektu. Deweloperzy zastanawiają się często w jaki sposób powstaje dla nich makieta i co wpływa na jej całkowity koszt, jak zamawiać makietę by mieć gwarancję solidnie wykonanego modelu zgodnie z projektem? Gwarncją na pewno jest duże doświadczenie makiecierni, zatem warto zwrócić uwagę na zrealizowane tematy firmy z którą chce się nawiązać współpracę.

Prace przy makiecie rozpoczynają się wraz z przekazaniem projektu wtedy przystępujemy do dokładnego jego przestudiowania. Na tym etapie tworzone są rysunki wszystkich potrzebnych podzespołów makiety, wszystkie elewacje, stolarka okienna i drzwiowa, elementy balkonów, balustrady i poręcze, schody. Z zagospodarowania chodniki, drogi, trawniki i place zabaw. Wszystko musi zostać tak rozrysowane, aby plotery wiedziały co mają wycinać a to co już wytną musi do siebie pasować jak układanka:)
Ten etap w zależności od stopnia skomplikowania może trwać około tygodnia.

Następnie przystępujemy do wycinania elementów. Z płaskich arkuszy tworzywa sztucznego wycinane są min elewacje i elementy konstrukcyjne. Całość jest następnie sklejana i malowana. Równolegle toczą się prace przy zagospodarowaniu, wycinane są drogi, chodniki, malowane i wklejane na planszę. Gdy prace lakiernicze dobiegną końca wlejamy wcześniej przygotowaną stolarkę drzwiową i okienną. Wykonane w technologii led podświetlenie po sprawdzeniu jest montowane w budynku. Zawsze stosujemy bezpieczne 12 voltowe zasilanie. Następne w kolejności do wklejenia czekają balkony z balustradami oraz elementy sztukaterii.

Za nami około 3 tygodnie pracy. Pozostają dachy z kominami no i zagospodarowanie drogi już są więc czas na trawniki, poręcze schodów oraz elementy małej architektury- wszystko zgodnie z projektem. Na koniec zostawiamy place zabaw, figurki ręcznie malowane i pojazdy w odpowiedniej skali. Po dopieszczeniu wszystkich detali i odkurzeniu całość zostaje przykryta robionym na wymiar kloszem z pleksi lub szkła- w zależności od życzenia klienta.

Ukończona makieta architektoniczna spoczywa na estetycznym postumencie lub na stole z odkręcanymi do transportu nogami- wszystko na wysoki połysk. Pozostaje tylko transport do klienta. Bilans to około 4 tygodnie pracy i około 800 godzin pracy. Oczywiście w zależności od stopnia skomplikowania projektu i innych czynników.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Nieruchomości pod konferencje

    Jeśli chodzi o przygotowanie nieruchomości pod konferencje, to wszystko ma znaczenie. Może wydawać się to banalne, lecz bardzo istotnym czynnikiem są kolory ścian w pomieszczeniach przeznaczonych na spotkania publiczne. Konferencje trwają zazwyczaj wiele godzin, więc zastosowanie farb nie męczących wzroku jest bardzo ważne. Niektóre kolory źle wpływają na koncentrację i znacznie utrudniają skupienie. Jest to…

  • Czy opłaca się ogrzewać garaż zlokalizowany pod domem

    Część domów budowana jest bez podpiwniczenia, takie rozwiązanie nie generuje dodatkowych kosztów. Jednak duża część ludzi decyduje się na budownictwo jednorodzinne tradycyjne – z podpiwniczeniem i garażem pod budynkiem. W przypadku zastosowania tego drugiego rozwiązania należy rozważyć, czy warto ogrzewać tak umiejscowiony garaż, czy też lepiej zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ogrzewanie takiego garażu ma swoje zalety….

  • Meble ogrodowe w niskich cenach

    Tani taras Urządzanie tarasu przy niskim budżecie nie jest łatwym zadaniem. Zatrudnienie fachowców oraz odpowiednie materiały sporo kosztują, jednak warto zastanowić się, czy czegoś nie jesteśmy w stanie zrobić sami. Położenie kostki brukowej nie jest łatwym zadaniem, ale montaż deski kompozytowej jest dużo prostszy i przy pomocy filmów instruktażowych z internetu, możemy być w stanie…