Parafia tyszowce msze

Jak powstają makiety architektoniczne

Off 35
Jak powstają makiety architektoniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Makiety założenia mają służyć promocji nowych inwestycji i wpływać na wzrost sprzedaży mieszkań i domów często będących w fazie projektu. Deweloperzy zastanawiają się często w jaki sposób powstaje dla nich makieta i co wpływa na jej całkowity koszt, jak zamawiać makietę by mieć gwarancję solidnie wykonanego modelu zgodnie z projektem? Gwarncją na pewno jest duże doświadczenie makiecierni, zatem warto zwrócić uwagę na zrealizowane tematy firmy z którą chce się nawiązać współpracę.

Prace przy makiecie rozpoczynają się wraz z przekazaniem projektu wtedy przystępujemy do dokładnego jego przestudiowania. Na tym etapie tworzone są rysunki wszystkich potrzebnych podzespołów makiety, wszystkie elewacje, stolarka okienna i drzwiowa, elementy balkonów, balustrady i poręcze, schody. Z zagospodarowania chodniki, drogi, trawniki i place zabaw. Wszystko musi zostać tak rozrysowane, aby plotery wiedziały co mają wycinać a to co już wytną musi do siebie pasować jak układanka:)
Ten etap w zależności od stopnia skomplikowania może trwać około tygodnia.

Następnie przystępujemy do wycinania elementów. Z płaskich arkuszy tworzywa sztucznego wycinane są min elewacje i elementy konstrukcyjne. Całość jest następnie sklejana i malowana. Równolegle toczą się prace przy zagospodarowaniu, wycinane są drogi, chodniki, malowane i wklejane na planszę. Gdy prace lakiernicze dobiegną końca wlejamy wcześniej przygotowaną stolarkę drzwiową i okienną. Wykonane w technologii led podświetlenie po sprawdzeniu jest montowane w budynku. Zawsze stosujemy bezpieczne 12 voltowe zasilanie. Następne w kolejności do wklejenia czekają balkony z balustradami oraz elementy sztukaterii.

Za nami około 3 tygodnie pracy. Pozostają dachy z kominami no i zagospodarowanie drogi już są więc czas na trawniki, poręcze schodów oraz elementy małej architektury- wszystko zgodnie z projektem. Na koniec zostawiamy place zabaw, figurki ręcznie malowane i pojazdy w odpowiedniej skali. Po dopieszczeniu wszystkich detali i odkurzeniu całość zostaje przykryta robionym na wymiar kloszem z pleksi lub szkła- w zależności od życzenia klienta.

Ukończona makieta architektoniczna spoczywa na estetycznym postumencie lub na stole z odkręcanymi do transportu nogami- wszystko na wysoki połysk. Pozostaje tylko transport do klienta. Bilans to około 4 tygodnie pracy i około 800 godzin pracy. Oczywiście w zależności od stopnia skomplikowania projektu i innych czynników.

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Sonda:

Jak oceniasz nasze tematyczne artykuły na tym blogu internetowym?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Pokrowce antyroztoczowe – materiał

    Aby zakupić specjalistyczny i dobrze sprawdzający się pokrowiec antyroztoczowy, koniecznie należy sprawdzić, z jakiego materiału został on wykonany. Tylko niektóre tkaniny rzeczywiście nie przyciągają do siebie kurzu i potrafią dbać o higieniczność otaczającej je przestrzeni. Materiał ten musi zatem wykazywać się właściwościami antyroztoczowymi. Tkaniny tego rodzaju zazwyczaj charakteryzują się bardzo gęstym splotem o niemalże gładkiej…

  • Miękkie lądowanie… na łóżku

    Łóżko musi być piękne, przykuwać wzrok i podkreślać wyrafinowany gust właścicieli. Materac powinien być jak skrojony na miarę garnitur. Dopasowany do potrzeb użytkowników, dający im ukojenie po całym dniu pracy i będący doskonałym podparciem dla narażonego na bóle kręgosłupa. Zdecydowanie częściej skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego mebla do spania, zapominając o tym, że jest…

  • Jak sprzedawać nieruchomości?

    Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach szuka dla siebie odpowiednich sposobów na zarobek. Trudna sytuacja na rynku powoduje to, że coraz więcej osób nie może znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca na to, aby rozpocząć swoją karierę zawodową przy czym o zarobkach w ogóle nie warto jest już wspominać gdyż są naprawdę bardzo mizerne. Z tego…